Podczas projektowania systemu ochrony przeciwpożarowej wyzwaniem jest wybór odpowiedniego rozwiązania względem ryzyka pożarowego. PRD ma najszerszą gamę produktów przeciwpożarowych na rynku, w tym systemy inertyzacji azotem (Oxygen Reduction System), gaszenia gazem, mgłą wodną, aerozolem i wiele innych. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem firm Jonson Controls (Tyco) na rynku Polskim, światowego lidera w dziedzinie systemów gaśniczych.

 

 Gaszenie mgłą wodną AquaMist
 

System gaszenia mgłą wodną  AquaMist firmy Tyco obejmuje zatwierdzone na całym świecie rozwiązania w zakresie gaszenia mgłą wodną poparte ponad 100-letnim doświadczeniem w branży przeciwpożarowej.

 

Gaszenie mgłą wodną AquaMist oferuje szeroką gamę systemów, które oferują najbardziej odpowiednie rozwiązania przeciwpożarowe, aby chronić ludzi i mienie przed różnorodnymi zagrożeniami pożarowymi. Wytworzona drobna mgła wodna została zaprojektowana w celu gaszenia pożarów lub ograniczenia wzrostu pożarów na wczesnym etapie, w zależności od rodzaju chronionego obszaru.

 

Gaszenie mgłą wodną  AquaMist może pomóc w zapewnieniu skutecznego chłodzenia i kontroli ognia w przypadku pożarów klasy A takich jak meble, papier i kable, w przypadku pożarów klasy B takich jak smary/paliwa lub oleje kuchenne (klasa F). Gaszenie mgłą wodną Gaszenie mgłą wodną  AquaMist może również pomóc w gaszeniu i zapobieganiu ponownemu zapłonowi. AquaMist dzięki chłodzeniu otaczającego obszaru, ogranicza rozprzestrzenianie się ognia.
 

 

 

Zaletą systemu AquaMist jest nawet pięciokrotna redukcja potrzebnej wody (w porównaniu ze standardowymi systemami zraszaczy), jednocześnie zapewniając doskonałą kontrolę nad występującymi pożarami klasy A, B i F.

 

 

 

 

 

Systemy gaszenia mgłą wodną Tyco AquaMist są wszechstronnym i wysoce wydajnym rozwiązaniem, zawierającym unikalne dysze, które zostały zaprojektowane i poddane rygorystycznym testom, aby chronić przed jak najszerszym zakresem zagrożeń pożarowych.

 

Kompletne rozwiązanie inżynieryjne obejmujące pompy, zawory, dysze wylotowe, rury i kształtki, zaprojektowane tak, aby działały jako jeden dedykowany system ochrony przeciwpożarowej.

 

System gaszenia mgłą wodną działa przy ciśnieniach roboczych od 7 do 12 barów (101,5-174,0 psi), wytwarzając kropelki wody przez dysze, które zostały zaprojektowane i zatwierdzone w zależności od zagrożeń pożarowych.

 

Zalety niskociśnieniowego systemu mgły wodnej obejmują niższe zapotrzebowanie na wodę, co przekłada się na mniejsze straty ciśnienia, rury o mniejszej średnicy i niższe koszty instalacji w porównaniu z tradycyjnymi systemami zraszaczy. Ponieważ system wykorzystuje tylko wodę bez żadnych dodatków, nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko.

 

 

 

Systemy gaszenia mgłą wodną AquaMist FOG zmniejszają zużycie wody i wymaganych średnic rur, zapewniając jednocześnie szybką i skuteczną metodę ochrony przeciwpożarowej w przypadku pożarów klasy A i B.

 

AquaMist FOG zapewnia doskonałą ochronę przeciwpożarową dla turbin i transformatorów, komór testowych silników, silników diesla i alternatorów, kabin lakierniczych oraz schodów ruchomych. 

 

System gaszenia mgłą wodną działa przy ciśnieniu roboczym od 70 do 200 barów, wytwarzając kropelki o małych średnicach. Dla każdego chronionego zagrożenia opracowano i przetestowano zoptymalizowane dysze.

 

Głowice natryskowe są zaprojektowane do wyzwolenia wody w postaci mgły wodnej, z drobnymi kroplami, tworząc dużą efektywną powierzchnię chłodzenia. Dzięki dużej prędkości kropelek mgła może przenikać przez gorące opary i szybko docierać do obszaru spalania.

 

System gaszenia mgłą wodną  AquaMist FOG są dostępne jako wstępnie zaprojektowany układ cylindrów lub system projektowanych pomp. AquaMist FOG stanowi wszechstronne rozwiązanie przeciwpożarowe..

 

Gaszenie mgła wodną AquaMist FOG to najlepszy wybór, gdy wymiary rurociągów lub straty ciśnienia mają duże znaczenie. Na przykład w miejscach takich jak zabytkowe budynki lub biblioteki i archiwa, w których wrażliwa infrastruktura wymaga specjalnej uwagi.

 

 

 

Gaszenie mgła wodną  AquaMist SONIC wykorzystuje nietoksyczne i łatwo dostępne środki gaśnicze (woda i azot).

 

 

Gaszenie mgła wodną  AquaMist SONIC jest bezpieczny dla ludzi i przyjazny dla środowiska.

 

Zbudowany jest ze sprawdzonych komponentów, w tym ze zbiornika wody ze stali nierdzewnej zatwierdzonego przez ASME / TPED. System zdolny jest do automatycznego wykrywania i uruchamiania i / lub zdalnego ręcznego uruchamiania. 

 

Zaledwie dwa naddźwiękowe rozpylacze wytwarzają 1,5 biliona drobnych kropel wody na sekundę, co daje łączną powierzchnię 121 m2 (1302 ft2). Powierzchnia ta odpowiada powierzchni boiska piłkarskiego i zostaje pokryta w ciągu jednej minuty. 

 

Dodatkowo rozpylacze napędzają kropelki z dużą prędkością w całej strefie spalania, zapewniając szybkie tłumienie ognia. Rozpylacz jest kluczem do skuteczności systemu AquaMist Sonic. 

 

 

Certyfikaty

Przykładowe realizacje

Kontakt

ul. Rejowska 99

26-110 Skarżysko-Kamienna

+48 535 951 939

Dział Handlowy

tel.: +48 535 951 939

e-mail: pstepien@prd-fs.pl

Dział Serwisu

tel.: +48 660 227 360

e-mail: serwis@prd-fs.pl

Dział Projektowy

tel.: +48 537 006 753

e-mail: acukierski@prd-fs.pl