System sygnalizacji pożarowej (SSP) jest podstawowym aktywnym systemem bezpieczeństwa pożarowego stosowanym w obiektach budowlanych. SSP jest obligatoryjnie wymagany w wielu rodzajach obiektów, począwszy od handlowych, poprzez szpitale, hotele, muzea, garaże, aż po stacje metra, dworce, czy ośrodki elektronicznego przetwarzania danych i banki.

 

Jego celem jest ochrona ludzi i mienia, poprzez szybkie wykrycie pożaru i alarmowanie o nim – ponieważ wczesna informacja o pożarze daje więcej czasu na przeprowadzenie ewakuacji z budynku. W zależności od charakterystyki występujących w danym miejscu materiałów, do wykrywania zjawisk pożarowych można stosować detektory (czujki): dymu, płomienia temperatury, konkretnych gazów pożarowych, oraz detektory wykrywające kombinacje powyższych parametrów. Zadaniem projektanta systemu jest jak najlepsze dopasowanie czujek do chronionych przestrzeni – tak, aby osiągnąć jak najwyższą skuteczność detekcji oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia fałszywych alarmów.

 

System sygnalizacji pożarowej nie tylko wykrywa pożar i alarmuje o nim użytkowników obiektu, ale wykonuje również szereg sterowań instalacji technicznych i przeciwpożarowych, stosownych dla obszaru, w którym pożar wystąpił – zgodnie ze scenariuszem pożarowym. Do takich sterowań należą między innymi: wyłączanie wentylacji bytowej, sprowadzanie wind osobowych na parter, włączanie wentylacji pożarowej, czy zwalnianie kontroli dostępu na drzwiach ewakuacyjnych. System sygnalizacji pożarowej w pewnych przypadkach musi być połączony z jednostką Państwowej Straży Pożarnej – wówczas, jeśli w obiekcie wystąpi alarm pożarowy – informacja taka zostanie przekazana automatycznie do straży pożarnej.

W ofercie PRD Fire Solutions znajdują się systemy sygnalizacji pożarowej wiodących producentów.

Przykładowe realizacje

Kontakt

ul. Rejowska 99

26-110 Skarżysko-Kamienna

+48 535 951 939

Dział Handlowy

tel.: +48 535 951 939

e-mail: pstepien@prd-fs.pl

Dział Serwisu

tel.: +48 660 227 360

e-mail: serwis@prd-fs.pl

Dział Projektowy

tel.: +48 537 006 753

e-mail: acukierski@prd-fs.pl