Lokalne urządzenia gaśnicze to małe, samodzielne systemy wykrywania i gaszenia pożaru, niewymagające zewnętrznego zasilania elektrycznego ani dodatkowego systemu wykrywania pożaru. 

 

W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje urządzeń gaśniczych lokalnych przeznaczonych do małych kubatur, różniące się między sobą sposobem podawania środka gaśniczego.

 

System bezpośredni

 

 

Cechą systemu bezpośredniego jest skupienie w jednym elemencie zarówno funkcji detekcji pożaru, jak i podawania środka gaśniczego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przewodu detekcyjnego będącego pod ciśnieniem, połączonego ze zbiornikiem środka gaśniczego. Przewód instaluje się wewnątrz przestrzeni chronionej. W przypadku wystąpienia pożaru, ciepło wydzielane przegrzewa ten wężyk, tworząc nim otwór – który jest jednocześnie dyszą gaśniczą, powstającą blisko źródła pożaru. Takie rozwiązanie jest niezależne od zasilania elektrycznego.

 

System pośredni

 

 

System pośredni, oprócz przewodu detekcyjnego (takiego jak w systemie bezpośrednim), posiada osobny rurociąg zakończony dyszą. Przewód detekcyjny, będący pod ciśnieniem, utrzymuje zawór butli w pozycji zamkniętej. Spadek ciśnienia w przewodzie, spowodowany przegrzaniem i uszkodzeniem tego przewodu, powoduje otwarcie zaworu butli i uwolnienie środka gaśniczego poprzez dyszę gaśniczą. Takie rozwiązanie jest niezależne od zasilania elektrycznego.

Przykładowe realizacje

Kontakt

ul. Rejowska 99

26-110 Skarżysko-Kamienna

+48 535 951 939

Dział Handlowy

tel.: +48 535 951 939

e-mail: pstepien@prd-fs.pl

Dział Serwisu

tel.: +48 660 227 360

e-mail: serwis@prd-fs.pl

Dział Projektowy

tel.: +48 537 006 753

e-mail: acukierski@prd-fs.pl