W ofercie PRD Fire Solutions znajdują się lokalne systemy umożliwiające skuteczne gaszenie urządzeń elektrycznych, maszyn i pomieszczeń. Zapewniamy Państwu kompleksowe rozwiązania przeciwpożarowe o zróżnicowanym przeznaczeniu, z użyciem sprawdzonych metod oraz środków. Specjalizujemy się we wdrażaniu uniwersalnych rozwiązań gaśniczych, z których pomocą można zapobiec groźnym konsekwencją rozprzestrzeniania się pożaru w firmie czy instytucji publicznej. Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w znalezieniu najskuteczniejszych metod, które umożliwią efektywne gaszenie urządzeń elektrycznych! 

Warto pamiętać, jak duże znaczenie mają lokalne systemy gaszenia pożaru. Muszą być dostosowane do wielu potrzeb i warunków, tak aby zapewniały odpowiednią ochronę przeciwpożarowej. Ich uniwersalność sprawia, że mogą korzystać z takich substancji, które nie tylko pozwolą się uporać z ogniem, ale też nie spowodują zniszczenia maszyn  znajdujących się w palącym się pomieszczeniu. Dlatego oferowane tu urządzenia gaśnicze stworzone są z niebywałą precyzją i dają Państwu rozwiązania, które sprawdzą się jako zabezpieczenie w halach produkcyjnych, rozdzielniach elektrycznych, a także archiwach. Można nimi zażegnać różne typy pożaru, co zmniejsza straty i przyspiesza akcję ratunkową.

Gazy gaśnicze i inne substancje do ochrony przeciwpożarowej

W walce z ogniem ważne są szybkie działanie i zminimalizowanie niebezpieczeństwa. Jest to szczególnie trudne w fabrykach, które korzystają z maszyn zasilanych prądem elektrycznym, który podtrzymuje i zwiększa spalanie. Wówczas wyjątkowo istotne jest zastosowanie odpowiednich urządzeń gaśniczych i niedopuszczenie do tego, aby ogień się rozprzestrzenił. Dlatego instaluje się lokalne systemy umożliwiające efektywne gaszenie urządzeń elektrycznych, pomieszczeń i innych. Ich uruchomienie sprawia, że do pomieszczenia uwalniane są gazy i związki w formie stałej, które chłodzą i ograniczają reakcję łańcuchową, a także nie przewodzą prądu. Najczęściej stosowane to NovecTM i FM-200 oraz naturalnie występujący w przyrodzie CO2, który zmniejsza stężenie tlenu potrzebnego do rozprzestrzeniania się płomienia, czym hamuje proces palenia. Warto pamiętać, że wiele środków w urządzeniach gaśniczych może być stosowanych tylko w pomieszczeniach, w których nie ma ludzi. Proponowane systemy gaszenia pożaru wykorzystują także stałe substancje do ochrony przeciwpożarowej, takie jak: aerozol, piana i proszek. W przeciwieństwie do gazów, które mogą być stosowane lokalnie, ale też do dużych powierzchni, te środki wykorzystuje się do unicestwiania miejscowych wybuchów ognia. Należy jednak pamiętać, jakie substancje wykorzystywać do jakiego rodzaju pożaru.

Urządzenia gaśnicze do gaszenia lokalnych pożarów

To instalacje skupione na małej przestrzeni. Urządzenia te zostały stworzone tak, żeby same wykrywały niebezpieczeństwo i wydzielały substancję do ochrony przeciwpożarowej, kiedy jest to konieczne. Lokalne systemy gaszenia pozwalają pozbyć się ognia w miejscach niewidocznych gołym okiem, takich jak zamknięte pomieszczenie, instalacja elektryczna czy silnik pojazdu lub maszyny. W takich miejscach pożary są szczególnie niebezpieczne, bo trudne do wykrycia.

Wykorzystując oferowane tu urządzenia gaśnicze, mogą Państwo zmniejszyć ryzyko. Wszystkie substancje są bezpieczne dla środowiska. Najbardziej uniwersalne bazują na gazach i proszku gaśniczym. Unicestwią prawie każdy ogień, bez względu na źródło jego powstania. Stanowią więc doskonałą ochronę przeciwpożarową. Nieco inaczej jest w przypadku aerozolu, który nie ugasi substancji alkalicznych i tych, które spalają się beztlenowo. Ze względu na wykorzystanie w obecności metalowych elementów maszyn i w bliskim kontakcie z prądem lokalne systemy gaszenia pożarów oparte są na substancjach nieprzewodzących elektryczności i niepowodujących korozji. Wszystko po to, by zapewnić Państwu jak największe bezpieczeństwo.

Przykładowe realizacje

Kontakt

ul. Rejowska 99

26-110 Skarżysko-Kamienna

+48 535 951 939

Dział Handlowy

tel.: +48 535 951 939

e-mail: pstepien@prd-fs.pl

Dział Serwisu

tel.: +48 660 227 360

e-mail: serwis@prd-fs.pl

Dział Projektowy

tel.: +48 537 006 753

e-mail: acukierski@prd-fs.pl